Následující text představuje návod - typ otázek, které byste měli vzít v úvahu při výběru vzduchového filtru.

Upozorňujeme, že toto by nemělo být bráno jako definitivní seznam, ale že slouží pouze jako předloha možných problémů, které je třeba vzít v úvahu při výběru vzduchového filtru pro ventilační systémy.

Aplikace

K čemu bude filtr použit?

Jaké kontaminanty je třeba oddělit?

Velikost a typ znečišťujících látek, se kterými se filtr musí vypořádat jsou hlavními faktory vhodnosti každého filtru. 

Jaká je požadována úroveň filtrace (čistoty)

To by měl být jeden z vašich prvních aspektů při výběru filtru. Měli byste zvolit účinnost, která zajistí dostatečně čisté prostředí pro vaši aplikaci a zároveň zajistí přijatelnou tlakovou ztrátu. Můžeme poskytnout kompletní poradenskou službu, abychom zajistili správnou rovnováhu mezi účinností a tlakovou ztrátou, abyste maximalizovali výkon vašeho procesu. Pro další podrobnosti nás prosím kontaktujte.

Podmínky okolního prostředí

V každé z našich produktových řad byl každý jednotlivý filtr navržen pro konkrétní účely a okolní prostředí, ve kterém bude filtr fungovat, je hlavním faktorem a rozlišovacím faktorem. Bude filtr muset odolat vysokým teplotám? Bude filtr umístěn ve vlhké a vlhké atmosféře? Pokud ano, je třeba zvolit konkrétní varianty produktu.

Bude třeba filtr na konci své životnosti spálit?

Pokud se filtr používá k oddělování toxických nebo škodlivých látek, bude obvykle nutné jej zničit spálením. V takovém případě se ujistěte, že jste vybrali filtr, který neobsahuje žádné kovové součásti a může být tedy spalován snadněji.

Jaká úroveň poklesu tlaku je přijatelná?

U některých aplikací je pokles tlaku filtru životně důležitý pro výkon celého systému. V jiných aplikacích to však není tak důležité. Jaký účinek bude mít na váš systém použití filtru s vyšší tlakovou ztrátou?

Kolik prachu bude filtr muset nashromáždit?

Bude váš filtr vystaven vysoké úrovni částic? Potřebujete filtr s dlouhou životností? Pokud je tomu tak, pak může být lepší panelový filtr, a ještě lepší může být použít kompaktní filtr.

Jakou velikost filtru požadujete?

Vyrábíme řadu standardních velikostí, které se běžně používají v průmyslovém odvětví, ale s mnoha našimi produkty můžeme také vyrobit vlastní velikosti, které vyhovují vašemu systému. Pro další informace nás prosím kontaktujte.

Potřebujete rám filtru nebo kryt?

Abyste zajistili maximální výkon filtru, můžete potřebovat rám filtru nebo kryt. Dodáváme řadu produktů, které vám nabídnou ideální řešení.